Obrazy na płótnie Warszawa

791361313 

 

 

Obrazy_na_plotnie_1

Obrazy na płótnie Warszawa

Druk cyfrowy. Drukiem cyfrowym inkjetowym, potocznie nazywamy przeniesienie cyfrowego obrazu przygotowanego na komputerze za pomocą przeznaczonych do tego celu programów graficznych np.: „Adobe PhotoShop, Adobe Illustrator ipt.) czy specjalistycznych „RIP” np.: Caldera, na materiał czyli medium drukarskie. Druk następuje przy użyciu urządzeń, które nazywają się drukarkami wykorzystującymi do transportu zadrukowanego materiału OŚ Y (na osi Y znajduje się system przesuwu materiału), a karetka drukująca wraz z głowicami drukującymi OŚ X ( na osi X znajduje się system napędu karetki z głowicami drukującymi ). Druk następuje za pomocą głowic drukujących, które przenoszą obraz na podłoże do zadrukowania. Farba w postaci małych kropel o różnym kształcie i rozmiarze zostaje wystrzelona z głowicy na materiał i po nałożeniu kolorów na siebie tworzy obraz wielobarwny. Istnieje wiele różnego rodzaju głowic drukujących w zależności od producentów, użytych farb czy zastosowań, tak samo istnieje wiele sposobów suszenia wydruków jak i trwałego utrwalania zastosowanej farby w drukarce cyfrowej.

Mniej popularne techniki druku materiałów tekstylnych w tym momencie poliestrowych z wykorzystaniem farb sublimacyjnych to fleksografia i offset. W Polsce w druku tekstyliów te techniki są prawie nieobecne.

Podstawowe rodzaje druku na materiałach tekstylnych ze względu na rodzaj użytej farby:

Druk pigmentowy - stosowany do druku prawie wszystkich materiałów tekstylnych. Najbardziej popularne, to bawełna oraz poliester.

Druk barwinkami kwasowymi - dedykowany do druku jedwabiu, nylonu i wełny.

Druk barwnikami reaktywnymi - z przeznaczeniem do włókien naturalnych takich jak bawełna, jedwab.

Druk barwnikami zawiesinowymi - dedykowanymi do poliestru oraz w szczególnych wypadkach do poliamidu.

Obrazy_na_plotnie_2

Obrazy_na_plotnie_3

Obrazy_na_plotnie_4

Obrazy_na_plotnie_6

Menu